Jak można dobierać poduszeczkę fizjoterapeutyczną?

Zanim stwierdzimy, żeby zakupić, wielokrotnie ekskluzywną a także dobrą poduchę fizjoterapeutyczną, za każdym razem powinniśmy ją na początku odpowiednio wymierzyć. Choćby jeżeli poduszka ortopedyczna byłaby najlepsza, praktyczna oraz najsympatyczniejsza w dotyku, a w niezadowalający sposób wyszukana to przypuszczalnie można by mówić że jest zbędna a także może stać się patogenna dla naszego ciała. A wobec tegp czym należy się zwracać przy wyborze poduchy ortopedycznej?

Zwłaszcza powinniśmy się zastanowić w jakiej postawie zasypiamy przeważnie, poza tym jaka jest nasza waga i wzrost oraz jaka jest szerokość naszych barków mierzona od początku szyi do głowy a także kosteczki barkowej. Wszelkie te elementy będą niezbędne przy wyborze poduchy fizjoterapeutycznej. Wystartujmy od ulokowania ciała. Jeśli usypiamy na którymś z boków, wtenczas najdogodniejszą opcja będzie poduszka ortopedyczna z dodatkowym, dogodnym modelowaniem w kształcie wałka w obrębie krzyża szyjnego. W związku z tym, poduszeczka dizjoterapeutyczna utrzymuje zdrowe ustawienie głowy a także wręcza wspaniałe urzeczywistnienie pomiędzy płaszczyzną kręgosłupa a barkami.

Z kolei jeżeli chodzi o twardość poduszeczki, wówczas powinno się uczynić wstępnej próby i wyselekcjonować poduszeczkę fizjoterapeutyczną według indywidualnych predyspozycji. Sztywność poduszki fizjoterapeutycznej winna być za każdym razem współzależna od personalnej wygody. Wśród sugerowanych modeli, można dobrać poduchę fizjoterapeutyczną twardą, średnio-twardą lub giętką.

Tagged: Tags