Przeczytaj jak odpowiednio zamontować drzwi i ościeżnice do swojego garażu

Poprzednim razem namawialiśmy Państwa na wymianę ościeżnicy przy równoczesnym montowaniu nowych drzwi. Przekażemy Państwu parę uwag, na ten temat. Na wstępie należy pamiętać, aby po uprzednim wmontowaniu ościeżnicy w ścianę, stabilizować ją drewnianymi klinami. Istnieję kilka sposobów, jak zamontować ościeżnicę w ścianę. Jednym ze sposobów jest zastosowanie pianki poliuretanowej, ale zdecydowanie pewniej jest umieścić ościeżnicę za pomocą kołków. Powstałe szczeliny, na skutek montażu należy wypełnić za pomocą pianki montażowej do stolarki. Uwaga, jak będą Państwo wypełniali puste przestrzenie pianką, powinno się zachować ostrożność jak również, nie należy jej nakładać w zbyt dużej ilości, gdyż przy schnięciu pianki, może ona rozepchnąć wolne pola i tym samym zniekształcić ościeżnicę. Gdy piana już właściwie zaschnie, wtenczas można przejść do następnego kroku. Pomiędzy szczeliną a ościeżnicą zawsze powstają wolne odstępy, znakomitym sposobem na ich zakrycie są listwy maskujące, które instaluje się za pomocą kleju. Tak oto przygotowaną ościeżnicę, należy wykończyć silikonem w kolorze drzwi. Jeżeli już jest starannie przygotowana ościeżnica, wówczas można zastanowić się nad wyborem rodzaju drzwi wewnętrznych.

Otóż, drzwi można otwierać na wiele sposobów, i tak na przykład wyróżnia się drzwi lewostronne, prawostronne, otwierane do wewnątrz, bądź na zewnątrz, w ścianie lub po ścianie. Wszystko jest uzależnione od tego, czy jest się leworęcznym, albo praworęcznym. Aczkolwiek, do niewielkich wnętrz zaleca się montować drzwi chowane w ścianie, jednak ażeby taki rodzaj drzwi zamontować to trzeba uprzednio wcześniej ująć je w projekcie mieszkania, natomiast sam system naścienny można przygotować później. Tak więc, rodzaj drzwi wewnętrznych jest uzależniony od tego, jakie jest pomieszczenie, a także, w jaki sposób są ustawione meble. Na dzień obecny zaleca się montaż systemów przesuwnych, ich niezaprzeczalną zaletą jest oszczędność miejsca, ponieważ nie wymagają one odpowiedniego promienia do otwarcia, tak jak jest to w przypadku drzwi uchylnych. Jednak, aby je umieścić, należy pamiętać, aby pozostawić puste miejsce na ścianie, po której będą przesuwane drzwi.

Jeżeli nie będą mogli Państwo skorzystać z tego typu drzwi wewnętrznych, wtenczas istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, są nimi drzwi harmonijkowe inaczej nazywane drzwiami łamanymi, często wykorzystywane w przejściu do kuchni.

Tagged: Tags