Sprawdź jak bardz ważny jest wybór właściwych balsamów dla naszej cery

Większość z nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem cery. Choć w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze jeszcze kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy bardzo istotną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy wahać się jaki powinniśmy wybrać puder na uroczyste wyjście. Najczęściej wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, aby dany specyfik utrzymał się na skórze twarzy dość długo. Nadto, pożądane jest, aby nasza skóra w blasku reflektorów nie błyszczała się. Dlatego właśnie powinnyśmy dobierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dokładnie ukrywające wszelkie niedoskonałości, a także matujące. Jeżeli jeszcze, będziemy chciały osiągnąć rezultat nieskazitelnej cery, wówczas warto wykorzystać puder sypki, który w świetny sposób spowoduje, że cera będzie matowa i tym samym perfekcyjnie gładka.

Drugą taką newralgiczną sytuacją jest lato. Gdyż w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie kosmetyki z twarzy po prostu spływają. Dlatego, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, że nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Proponujemy zatem, wybierać lekki podkład o bardzo rzadkiej konsystencji i do tego, jeżeli zajdzie taka konieczność, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, aby uprościć wszystkim kobietom wybór podkładu, podamy kilka naszych wskazówek. Wiemy dobrze, że wybór właściwego podkładu jest szczególnie ważny.

Część z nas wybierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najlepiej jest dobrać podkład do rodzaju cery. Przykładem może być cera tłusta, do jakiej należy użyć podkład nawilżający i jednocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, aby podkład był dobrą konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo rzadki ani też za gęsty, ponieważ zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, bowiem te atrybuty są sprawą indywidualną. Zachęcamy do profesjonalnego zweryfikowania rodzaju skóry, bowiem z pewnością ułatwi to wybór wszelkich używanych kosmetyków.

Tagged: Tags